Brit Virgin-szigetek Áfakulcs Számlázás
- HolaSzámla (www.holaszamla.hu)
- Brit Virgin-szigetek Áfakulcs Számlázás
Milyen áfakulcsot kell brit Virgin-szigeteki vevő esetén használni?
A számla áfakulcsa több tényezőtől függ, köztük a kibocsátó adózási formájától, az ügylet típusától, a teljesítés helyétől, a vevő adóalanyiságától és a vevő országától.
Ország Információk
Típus: Harmadik ország
Általános helyi áfakulcs: ismeretlen
ISO 3166-1 alpha-2 országkód: VG
ISO 3166-1 alpha-3 országkód: VGB
Domain végződés: .vg
Angol országnév: British Virgin Islands
Magyar országnév: Brit Virgin-szigetek
Magyar hivatalos országnév: Brit Virgin-szigetek
Főváros: Road Town
Hivatalos pénznem kód: USD
Lakosság: ~ 0 millió fő
Cég vevő
- Termék értékesítés
Az áfa tv. szerint a termékexport adómentes, ezért ha az értékesített termék bizonyíthatóan elhagyta az Európai Unió területét, akkor 0% áfa mentes számlát kell kiállítani, ellenkező esetben magyar áfakulcsot (például 27% vagy KATA esetén 0% alanyi adómentes) kell használni.
- Szolgáltatás nyújtása
Főszabályként az Ön vállalkozásának nem kell áfát felszámítani. Az áfát a megrendelő adóalany a saját országában köteles rendezni a fordított adózás miatt, így a számlát általában 0% áfa tv. hatályán kívüli áfakulcs alkalmazásával kell elkészíteni.
Magánszemély vevő
- Termék értékesítés
Harmadik országba történő értékesítés magánszemély és külföldi adóalany esetén is exportértékesítésnek minősül, ha a termék igazolhatóan elhagyja a Közösség területét. Ilyenkor általában 0% áfa tv. hatályán kívüli áfakulcs alkalmazható.
- Szolgáltatás nyújtása
Főszabályként a szolgáltatást nyújtó letelepedési helyén teljesül az ügylet, azaz a magyar ÁFA-kulcsok lépnek érvénybe, például 27%. Ha a szolgáltatás nyújtója KATA vállalkozás, akkor pedig 0% alanyi adómentes kulccsal végezhető a számlázás.
Számlázás brit Virgin-szigeteki vevőnek
Áfakulcs
Ha olyan számlát szeretne kiállítani, ahol a vevő országa a 0 millió fő lakosú Brit Virgin-szigetek (Brit Virgin-szigetek), akkor a Harmadik országba (közösségen kívüli) történő számlázás szabályait kell alkalmazni. Az ország általános helyi áfakulcsa ismeretlen, de ezzel csak magánszemélynek történő számlázás esetén kell foglalkozni. Az áfakulcs megállapításához figyelembe kell venni, hogy áru eladásáról vagy szolgáltatásról történik-e a számla kiállítás, valamint hogy a vevő rendelkezik-e adószámmal vagy sem, illetve számos különszabály vonatkozik az egyes speciális ügyletekre, továbbá az értékesítés volumene is befolyásolhatja az áfakulcsot. Termékek esetén fontos, hogy bizonyítható-e, hogy az áru elhagyta az országot. Szolgáltatások esetén pedig tisztázni kell, hogy a teljesítés melyik országban történik. Figyelni kell arra is, hogy nulla százalékos áfakulcsból számos különböző fajta létezik, melyeknek fontos adózási jelentőségük van. Javasoljuk, hogy külföldi vevő részére készülő számla kiállítása előtt mindenképpen konzultáljon könyvelőjével!
Külföldi számlák áfakulcsairól általánosságban itt olvashat.
Egyéb tartalmi követelmények
A számla pénzneme tetszőleges lehet, akár Brit Virgin-szigetek hivatalos USD pénzneme is, vagy bármely deviza és valuta. A külföldi pénznemben történő számlázásra vonatkozó további információk deviza számlázás oldalunkon érhető el.
A számla nyelve lehet akár magyar, angol, vagy Brit Virgin-szigetek hivatalos nyelve is. A könyvelő (és az adóhivatal) munkájának támogatása érdekében azonban érdemes a brit Virgin-szigeteki vevő részére kiállított számlákat kétnyelvű szövegezéssel is ellátni.
Mivel Brit Virgin-szigetek nem uniós tagállam, így ha a vevő rendelkezik valamilyen harmadik országbeli adószámmal, akkor azt a számlán fel kell tüntetni.
Ha banki átutalással történik a számla kiegyenlítése, akkor érdemes feltüntetni a bankhoz tartozó BIC/SWIFT kódot és a bankszámlaszám IBAN formátumú kódját is.
Ezeken felül az áfa törvény által általánosan előírt számla kötelező tartalmi elemeit kell figyelembe venni.